Twoje wyniki wyszukiwania

Sąsiedzka Sobota w Zamieniu

Wysłane przez Kampus Zamienie na 6 września 2022
0

Poznaj Zamienie oraz swoich obecnych i przyszłych Sąsiadów, biorąc udział w Grze Terenowej i Pikniku z atrakcjami.

Kampus Zamienie zaprasza wszystkich, którzy interesują się kolejnym etapem inwestycji i myślą o zakupie mieszkania, do poznania miejsca oraz projektu poprzez wspólną zabawę. W sobotę 10 września 2022 w ramach Sąsiedzkiej Soboty w Zamieniu odbędzie się pierwsza w Zamieniu, detektywistyczna gra terenowa „Uratuj nasiona Melilotus i ocal pszczoły!”, której trasa prowadzi przez wewnętrzny teren rekreacyjny Osiedla do Szkoły w Zamieniu, na terenie której odbędzie się piknik. Rejestracja na grę i jej start będą miały przy Sklepie „Żabka” na terenie osiedla Kampus Zamienie w godzinach 15:00 – 17:30. Przed grą i piknikiem od godz. 12:00 czekamy na Was w Biurze Sprzedaży – tu zobaczycie makietę Etapu III, zapoznacie się z rozkładami mieszkań i aktualną ofertą.

Włamano się do Globalnego Banku Nasion na wyspie Spitsbergen w Norwegii i skradziono ostatnie na ziemi nasiona rośliny MELILOTUS! TO KATASTROFA, ponieważ od tych roślin zależy przetrwanie wyjątkowego,  chronionego gatunku pszczół!  – tak rozpoczyna się detektywistyczna gra terenowa „Uratuj nasiona Melilotus i ocal pszczoły!” wg scenariusza NaTrzepaku, zorganizowana przez Kampus Zamienie i Sołectwo Zamienie w ramach Sąsiedzkiej Soboty.

Zadaniem małych detektywów i ich rodziców biorących udział w grze będzie rozwikłanie zagadki, kto jest sprawcą kradzieży nasion oraz gdzie są one ukryte. Za sprawą otrzymanej mapy ze scenariuszem, zdobywanych po drodze wskazówek oraz prowadzonych na trasie „przesłuchań świadków”, uczestnicy zgromadzą informacje, które pomogą policji w ujęciu złodzieja.

To, że gra terenowa z edukacją proekologiczną w tle odbywa się właśnie w przestrzeni i okolicy osiedla Kampus Zamienie nie jest przypadkowe. W Kampusie Zamienie w zrównoważony sposób łączymy przestrzeń dla mieszkańców, przyrodę, technologię i społeczność. W każdym kwartale dbamy o atrakcyjną część rekreacyjną – wewnętrzne parki, jeziorka i place zabaw. Stawiamy również na ekologiczne rozwiązania w budownictwie, między innymi w realizowanym obecnie etapie wykorzystujemy gruntowe pompy ciepła wspomagane instalacją fotowoltaiczną do ogrzewania i chłodzenia mieszkań. Gra o naturze, z motywem pszczół, uwrażliwia dzieci na problem ochrony środowiska i ratowania zieleni, również w przestrzeni miejskiej.

Porównaj oferty